Kde vyřizujeme dotace?

Plánujete si před zimou zateplit dům nebo vyměnit okna, která jsou ještě ze dřeva a kterými profukuje? Chcete dům po letech zrekonstruovat, protože si o to už žádá, nebo chcete vystavět zbrusu nový rodinný dům, který by měl být nízkoenergetický? Nezapomínejte na to, že na výměnu oken, na zateplení domu nebo na rekonstrukci či stavbu domu je tu dotační program Nová zelená úsporám. Dotace Nová zelená úsporám může značně snížit náklady spjaté se zateplením či s rekonstrukcí domu a dalším.

Je však pro vás dotace Nová zelená úsporám jednou velkou španělskou vesnicí? Nevyznáte se v ní a jen se do ní zamotáváte? Pak možná hledáte firmu, která vyřídí dotaci na zateplení domu, výměnu oken, rekonstrukci domu či stavbu rodinného domu za vás. Máme pro vás dobrou zprávu - už dál nehledejte. Specializujeme se na vyřizování dotací v Jihomoravském, Zlínském a také Moravskoslezském kraji. Pokud uvažujete o výměně oken nebo o zateplení domu či o jiných souvisejících potřebných úkonech, jsme tu pro vás. Provedeme vás nejen celým procesem získávání dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám, ale také vám poskytneme více informací týkajících se toho, jestli máte nebo nemáte možnost čerpat dotace z programu Nová zelená úsporám v roce 2019, 2020 a také 2021.

Obraťte se na nás, pokud si lámete hlavu nad studií, nad odborným energetickým posudkem nebo pokud vám dělá problém zpracovat projekt pro Nová zelená úsporám.

Pomůžeme vám se získáním dotace v

Co je to dotace Nová zelená úsporám?

Že jste se s dotací Nová zelená úsporám doposud nesetkali? Seznamme se s ní! Jedná se o přímou podporu formou jednorázového finančního příspěvku, který je udělován na základě pravidel programu Nová zelená úsporám. Dotační program financuje státní rozpočet České republiky, finanční prostředky z rozpočtu pro dotace jsou spravovány a následně také poskytovány Státním fondem životního prostředí České republiky.

Aktuálně probíhá už poslední otevřená výzva, kdy je možné čerpat dotační prostředky až do roku 2021, konkrétně do posledního dne roku 2021.

Kdo má nárok na získání dotace?

V souvislosti s dotacemi Nová zelená úsporám se nabízí otázka, kdo má nárok na získání této dotace. Nárok mají všichni majitelé, spoluvlastníci, také stavebníci rodinných domů, a to včetně těch, jejichž rodinný dům je financován hypotékou, stavebním spořením nebo podobným finančním produktem. Nárok naopak nemá ten, jehož dům je zatížen exekucí nebo kdo má jiný závazek vůči České republice.

Na co lze získat dotaci?

Vyměňujete okna, chcete obnovit fasádu svého domu nebo chcete investovat do rekonstrukce střechy? V tom případě požádejte o dotaci ze zmiňovaného dotačního programu, protože na to máte nárok. Stejně tak požádejte o dotaci v případě, že chcete renovovat stropy či podlahy domu či že chcete postavit nízkoenergetický dům. Pokud máte zájem o snížení nákladů na elektřinu a chcete investovat do fotovoltaiky, i v takovém případě můžete získat finanční příspěvek z dotačního programu.

Dotaci můžete čerpat i zpětně

V souvislosti s dotacemi Nová zelená úsporám je třeba konstatovat, že je možné požádat o dotaci zpětně, nemusíte o dotaci žádat dříve, než k rekonstrukci dojde. V případě, že se rozhodnete o dotaci zažádat zpětně, můžete požádat o dotaci na provedená opatření na rodinném domě, která však nejsou starší dvou let. Pokud se rozhodnete požádat o dotaci dříve, než dojde k úpravám na rodinném domě, jste povinni zrealizovat schválená opatření do dvou let od vydání akceptačního dopisu.

na začátek stránky