Již jsem rekonstruoval

Táhlo vám v zimě do domu skrze stará, ještě dřevěná okna? Odcházelo vám drahé teplo ven, protože jste neměli zateplený dům? Nemůžeme se divit tomu, že jste se rozhodli dům zateplit nebo okna vyměnit, respektive i děravou střechu zrekonstruovat. Nabízí se však otázka, zdali jste požádali o dotaci z programu Nová zelená úsporám? Dotace Nová zelená úsporám vám totiž mohla rapidně snížit pořizovací náklady na nová okna, na zateplení nebo náklady spjaté s rekonstrukcí střechy. Pakliže je vaše odpověď záporná, nezoufejte. Nárok na dotaci máte, pokud provedené úpravy nejsou starší dvou let.

O dotačním programu Nová zelená úsporám

Dotační program Nová zelená úsporám je program Ministerstva životního prostředí, který je administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR, jenž spravuje finance pro dotace ze státního rozpočtu České republiky. Jedná se o dotační program, který podporuje například energeticky úsporné rekonstrukce rodinných domů a bytových jednotek, také podporuje výměnu nevyhovujících zdrojů tepla nebo fotovoltaiku.
Cílem celého dotačního programu, který nyní vyhlásil svou poslední vlnu dotací, je hlavně zlepšit stav životního prostředí snížením produkce emisí, které produkují znečišťující látky a škodlivé skleníkové plyny. V neposlední řadě je cílem programu zvýšit úsporu energií.
V rámci dotačního programu lze získat i statisícové dotace, které rapidně sníží zmiňované náklady spjaté třeba s výměnou oken nebo se stavbou nízkoenergetického domu.

Nárok na dotaci má takřka každý

Ptáte se, kdo má nárok na získání dotace? Na získání dotace má nárok prakticky každý majitel, spoluvlastník nebo stavebník rodinného domu, který není zatížen exekucí či jiným závazkem vůči státu. To, že je dům financován hypotékou, stavebním spořením či podobným finančním produktem, nehraje roli.

O dotaci požádejte zpětně

Jak již bylo zmíněno, o dotaci je možné požádat zpětně, nemusíte o ni žádat dříve, než provedete plánované úpravy či rekonstrukce. Pokud jste již realizovali rekonstrukci vašeho rodinného domu, vyplňte náš kontaktní formulář s požadovanými údaji, který zaevidujeme v našem systému.

 

Máte-li zájem o dotaci na již realizovanou rekonstrukci Vašeho rodinného domu, vyplňte náš kontaktní formulář s požadovanými údaji, který zaevidujeme v našem systému. Napište nám v popisu realizované rekonstrukce práce, které se týkaly zateplení Vašeho domu (zateplení fasády domu, výměny oken, izolace půdy, půdní vestavby nebo nástavby, zateplení podlahy apod.)

Naskenujte nebo ofoťte faktury týkající se realizace zateplení, včetně předávacích protokolů. Datum ukončení realizace nesmí být starší 2 let od podání žádosti o dotaci.

Zašlete nám fotodokumentaci zateplení nebo realizace rekonstrukce, případně fotky z jejího průběhu. (8-10 fotografií, především obálky budovy nebo  konkrétních řešených konstrukcí).

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na bezplatné telefonní lince 603 355 311

Napište nám

Do poznámky uveďte: Korespondenční adresa, Katastrální území, Číslo domu nebo parcely, ...

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky