blog

Kdy je u vás levnější noční proud?

16.4.2022

Přejete si ušetřit za elektřinu a za energie? Podívejte se na tipy, které jsou v současné době zvyšujících se cen za energie skutečně přínosné. Ušetřit můžete také trvale, a to za výdaje celé domácnosti. Na co se zaměřit?

Máte již zatepleno a vyměněná okna?

Šetřit se vám podaří zejména v případě, že je váš dům zateplený a má okna, kterými vám nebude unikat energie. Dotace na zateplení jsou příjemný způsob, jak snížit náklady na zateplení až na polovinu. Dotační program Nová zelená úsporám ale podporuje i další řešení. Dotace na výměnu oken vám tak konečně umožní ušetřit za vytápění celého objektu. Za energie se vám podaří ušetřit trvale. Jedná se o jednorázovou rekonstrukci, při které získáte trvalou přidanou hodnotu.

Zkuste si pohlídat noční proud

Snad nejvíce v současné době dáme za elektrickou energii. Časy spínání levnějšího proudu jsou navíc velmi individuální a dávno již neplatí, že se spíná noční proud v noci. Levnější tarif se vyskytuje i přes den. Nejlepší bude kontaktovat vašeho dodavatele energie, abyste zjistili, jak máte nastavenou svou individuální smlouvu. O kolik je ve vašem případě noční proud levnější? Noční proud se také mění v závislosti na tom, který z distributorů elektřiny dodává energii do vašeho odběrového místa.

Od pátku do neděle?

U některých distributorů je doba platnosti nízkého tarifu stanovena od pátku 12:00 do neděle do 22:00. Konkrétní pravidla se ale vždy dočtete ve své smlouvě, nebo když si zavoláte na infolinku vašeho dodavatele elektrické energie.
Levnější noční proud již nebývá stanoven pouze pro noční hodiny. Vždy se jedná o delší časové pásmo, ve kterém platí výhodnější tarif. Vždy se informujte, o kolik je tento tarif levnější, a v jakých časových úsecích platí pro vaši konkrétní smlouvu s dodavatelem elektrické energie do vašeho domova.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky