blog

Jak získat dotaci na zateplení

19.9.2021

Přejete si pro svůj projekt získat dotaci ve výši mnoha desítek tisíc korun? Dotace na zateplení se může dokonce pohybovat až ve výši necelých tři sta tisíc korun. Jak na to?

Rekonstrukce firmou i svépomocí

Při rekonstrukci rodinného domu máte ve svých rukou jedinečnou možnost. Státní dotační program Nová zelená úsporám se totiž může postarat o to, abyste rekonstrukci zvládli s menším finančním zatížením. Dotační program přitom podporuje nejen rekonstrukce prováděné firmou, ale také svépomocí. Výše dotací, kterou ministerstvo životního prostředí ročně vyplatí, se pohybuje nad hranicí půl druhé miliardy korun.

Celá řada možností

Program je mezi lidmi stále oblíbenější. Jeho administrativa se v průběhu let zjednodušila, rozšířila se také nabídka jednotlivých dotací. Z dotace určené pro zateplení tak můžete realizovat celou řadu jednotlivých možností. Mezi ně se řadí například zateplení střechy, fasády, podlah, stropů, nebo i výměna oken a dveří. Pokud některé práce realizujete svépomocí, projekt přispívá také na materiál, zápujčku nářadí, nebo na technický dozor.

Polovina nákladů za okna a dveře

Pokud se vám podaří během rekonstrukce snížit energetickou náročnost budovy o dvacet procent a více, máte možnost dosáhnout na vyšší dotace. Tímto způsobem si tak můžete pro svůj projekt zajistit to, že budete za okna a dveře platit pouze polovinu prokazatelných nákladů. Zbytek uhradí finance z dotačního programu.

Menší projekt? Žádný problém

Dotace se ale poskytují i pro projekty, které jsou na první pohled méně finančně náročné. Například při pořízení venkovních rolet a žaluzií se celková cena projektu nevyšplhá vysoko. Přesto je v dotačním programu zahrnuta i tato možnost. Je to dáno faktem, že i tato úsporná řešení představují pro celkový provoz budovy přínos. Pokud se s firmou, která zajišťuje vyřízení dotace Nová zelená úsporám, rozhodnete pro financování vašeho projektu, můžete si být jisti, že dosáhnete na maximální možné výše příspěvků.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky