blog

Jak vysoké mohou být dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám?

14.2.2020

I když se jeden rok překlenul v druhý, neznamená to, že nemůžete požádat o dotaci na zateplení nebo na výměnu oken. Stále platí dotační program Nová zelená úsporám, z něhož lze čerpat nemalé dotace. Dotace lze získat například na fotovoltaiku, také na zmiňované zateplení, a to ještě pár měsíců. Neváhejte proto a snižte pořizovací cenu opatření, které vám sníží spotřebu energií, tudíž které budou pro planetu a naše okolí. To je ostatně i účelem celého programu - ochránit prostředí opatřeními, které vedou ke snížení energií. Mnozí lidé však přemýšlí nad tím, že o dotaci žádat nebudou, jelikož se domnívají, že dotace se získají jenom velice nízké. To ale není pravda.

Dotační program Nová zelená úsporám funguje už pár let a ještě nějakou chvíli fungovat bude. Se získáním dotace vám může pomoct Zelená dotace nebo si o dotaci můžete požádat sami. Abyste ale věděli, že to má smysl, prozraďme si, jak vysoké mohou dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám být.

Dotace až do výše padesáti procent z pořizovací ceny

Obecně lze říct, že dotace se může rovnat až padesáti procentům z pořizovací ceny daného opatření. Pokud budete investovat do výměny oken (nebo pokud jste do výměny oken investovali v posledních dvou letech), můžete tak získat polovinu nákladů zpátky.

I padesát procent z pořizovací ceny daného opatření lze získat u výměny oken, také v případě zateplení nebo u fotovoltaiky. U výměny kotlů nebo tepelných čerpadel se obraťte na Kotlíkovou dotaci, v rámci které je možné získat až čtyřicet tisíc korun jako finanční příspěvek na toto opatření.

Na fotovoltaiku je dotace štědrá

Pokud jste v posledních dvou letech investovali do fotovoltaiky nebo pokud se do fotovoltaické elektrárny chystáte investovat, k vám bude dotační program opravdu velice štědrý. V rámci programu totiž lze na fotovoltaiku získat dotaci až 150 tisíc korun, a to rozhodně není málo. Najednou se solární panely, respektive fotovoltaická elektrárna nezdá být tak drahou záležitostí, že ano?

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky