Nová zelená úsporám Light

Uvažujete, jestli můžete zažádat o novou dotaci, která se nazývá Nová zelená úsporám Light neboli NZU light? Dotace jsou určeny pro nízkopříjmové domácnosti a především na rekonstrukce spojené se zateplením nebo výměnou oken či vchodových dveří. Níže si řekneme detaily ohledně podmínek.

Pro koho je nový dotační program vhodný a určený?

"Nízkopříjmovost" je hlavním kritériem, čím se liší od běžné dotace. Dotace Light je tedy určena pro domácnosti, které pobírají starobní důchod, invalidní důchod 3.stupně nebo příspěvek na bydlení mezi obdobím 12.9.2022 a datem podání žádosti. A ta se týkají mimo jiné i toho, komu je Nová zelená úsporám Light vlastně určená. Jelikož á program přinést finanční prostředky na zateplení a také úsporné renovace do rodinných domů, jež jsou nejvíce ohrožené chudobou, vztahuje se dotace právě na ně.

Co musíte tedy doložit pro splnění "nízkopříjmovosti"?

Na co můžete využít dotaci Nová zelená úsporám Light?

V čem se nový dotační program liší od původního?

Odnož dotačního programu Nová zelená úsporám se od toho původního v některých věcech liší. Stále si klade za cíl to, že bude pomáhat lidem a ulevovat jim, na druhou stranu se celkový proces vyřizování dotací může rapidně zkrátit. Potřeba je navíc minimum příloh a není třeba předkládat ani posudek nebo projektová dokumentace.
Co je však pro získání dotace potřebné a klíčové, jsou především fotky a konečná zpráva o provedených úpravách.

Všechny potřebné informace najdete i na oficiálním webu novazelenausporam.cz/nzu-light

Pokud vám to nechybí, můžete o dotace požádat hned po vyhlášení výzvy vycházející od ministerstva životního prostředí. Ta by už měla být v éteru čili pokud tomu tak je, požádat o dotaci můžete prakticky ihned.

na začátek stránky