blog

Výměna oken i solární panely nemusí stát majlant. Pořizovací cenu sníží dotace

22.9.2019

Než začne zima, řada lidí chce vyměnit okna, zateplit dům nebo využít zbytky slunečních paprsků k tomu, aby s pomocí solárních panelů vytvořili solární energii, která výrazně sníží náklady na energie rodinného domu. Trošku odrazující je pořizovací cena jednotlivých věcí. Solární panely nejsou levnou záležitostí, stejně tak není levné ani zateplení, už vůbec není levné vyměnění oken za nové. Aby se snížila pořizovací cena nemovitostí, lze dnes naštěstí požádat o dotace, díky kterým dané záležitosti nebudou tak drahé.
Určitě už jste slyšeli o dotačním programu Nová zelená úsporám. Jedná se o přímou podporu formou jednorázového finančního příspěvku, který je stanovován na základě pravidel programu Nová zelená úsporám. Financování tohoto dotačního programu probíhá přes státní rozpočet České republiky, jednotlivé dotace spravuje Státní fond životního prostředí České republiky.
Samozřejmě dotace Nová zelená úsporám se nevztahuje jenom na solární panely, výměnu oken nebo zateplení rodinného domu. Pomáhá snížit náklady i při jiných situacích.

Na všechno se dotace Nová zelená úsporám vztahuje?

V rámci dotačního programu se udílí dotace na tři skupiny. První skupinou je skupina A, v tomto případě se jedná o dotace na výměnu oken, na novou fasádu, také na nové stropy nebo podlahy či na novou střechu. Druhou skupinou je skupina B. V tomto případě se dotace uděluje na výstavby nízkoenergetických rodinných domů, respektive na výstavbu pasivních domků. Také se udělují dotace na tepelná čerpadla.
Pak je tu také skupina C, to jsou dotace určené na výměnu zdroje tepla nebo taky to jsou dotace na pořízení fotovoltaického systému.

Zájem o dotace podle průzkumů roste

I když z počátku lidé žádosti o dotace odkládali, s příchodem poslední vlny dotací výrazně vzrostl zájem o dotace. Využívají se dotace hlavně na zmiňované zateplení nebo na výměnu oken, stále častěji se žádá i o dotaci na solární panely.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky