blog

Program Nová zelená úsporám podpořil projekty už bezmála sedmi miliardami korun

17.11.2020

Dotační program nová zelená úsporám je velice oblíbený. To ostatně potvrzuje i množství přijatých žádostí, které neustále stoupá. Zejména po příchodu koronavirové krize vzrostl zájem o finanční příspěvky od státu, jež mohou velice znatelně snížit pořízení úsporného opatření, jako je tepelné čerpadlo, fotovoltaika či jiné. Program Nová zelená úsporám nabízí kupříkladu dotace na novostavbu nebo dotace na zateplení.

Jak již bylo zmíněno, množství přijatých žádostí jenom potvrzuje fakt, jak moc je dotační program oblíbený a populární mezi lidmi. Žádostí zkrátka neustále přibývá, čímž roste i konečná suma, která se schválila na dosavadní projekty.

Doposud se podpořily projekty sedmi miliardami korun

Po uplynutí poloviny letošního roku se nechalo ministerstvo životního prostředí slyšet, že v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám bylo rozdáno na základě žádostí bezmála sedm miliard korun. Schválilo se několik desítek tisíc žádostí a podpořilo se tak několik desítek tisíc rodin.

Snižujeme energetickou náročnost rodinných domů

Program Nová zelená úsporám si klade za cíl jednu věc, a sice snížit energetickou náročnost rodinných domů. Nižší energetická náročnost povede k nižší výrobě elektrické energie, což potěší naši planetu, která je právě výrobou elektrické energie opravdu velice znečištěná.

Dotace lze získat prakticky na jakékoli úsporné opatření. Hlavně se jeho pořízením musí snížit zmiňovaná energetická náročnost rodinného domu. Dotaci tak můžete získat jak na tepelné čerpadlo, tak na fotovoltaickou elektrárnu a dále i na rekuperační jednotku či nová okna, která jsou jedním z dílčích úsporných opatření.

Před spuštěním dotačního programu dokonce vzniklo několik výpočtů, které si slibují opravdu velkou úsporu. Jestli se prognózy naplní, to je nyní jenom otázkou, ale buďme optimisty.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky