blog

Proč žádat o dotaci na zateplení rodinného domu?

21.3.2022

Dotace na zateplení jsou jednou z nejčastěji vyplácených dávek v rámci programu Nová zelená úsporám. Proč o tento příspěvek vůbec žádat a kdo to může udělat?

Dotace na zateplení rodinného domu

Pokud již sami cítíte, že stav vaší budovy není ideální a platíte stále vyšší částky za energie, je na čase se postavit k věcem čelem a podívat se, co vám mohou přinést dotace na zateplení. Ty se totiž týkají nejen obvodových stěn, ale také stropů, podlah a střešních prostor. Projekty, které se podporují, zahrnují i zimní zahrady. Pokud tedy uvažujete o změně kabátu vaší budovy, zvažte tuto možnost. Dotace na výměnu oken, a právě tato dotace jsou vůbec nejčastěji realizované projekty.

Proč se do zateplení pustit?

Zateplení budovy vám přinese úspory trvalého charakteru. Ceny za energie jsou v dnešní době vysoké a nedá se čekat, že by se to v nejbližší době mělo změnit. Proto je dobré uvažovat o snížení nákladů na vytápění celého domu již nyní. Když si zateplíte dům, získáváte tím jistotu, že vaše vydělané peníze nepoplují do větru. Dobře zateplený dům i nová plastová okna se postarají o optimální těsnění budovy.

Dotace je vysoká

Dotace na zateplení rodinného domu se může vyšplhat až k 650 tisícům korun. Nejvýše je to vždy polovina z celkových způsobilých výdajů, které při izolaci domu vzniknuly. Tato částka rozhodně není zanedbatelná a naprosto logicky motivuje celou řadu lidí k tomu, aby se do zateplení svých domovů pustili ještě nyní, než dotační program skončí.
O dotaci na zateplení mohou požádat všichni vlastníci rodinných domů. Platí, že čím rozsáhlejší a kvalitnější bude zateplení, tím vyšší dotaci lidé dostanou. Hodnotí se také dosažené energetické parametry budovy. Dotaci přitom lze udělit dokonce i na památkově chráněné budovy. Kombinace s dalšími dotacemi vám přinese ještě větší úsporu.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky