blog

O dotace z programu Nová zelená úsporám je zájem: Až 170 žádostí denně

12.10.2022

Současné ceny energií jsou pro mnohé z nás důvodem, proč se zamyslet nad stávajícím stavem vlastního domu. Dotační program, který podporuje úsporná opatření, je proto velmi žádaný.

Energeticky soběstační

Domácnosti si co nejvíce přejí být energeticky soběstačné. Stát je v tomto úsilí podporuje měrou, která nemá obdoby. Například dotace na zateplení pokryje až polovinu reálných nákladů. Podobné je to u dotace na výměnu oken. Přejete si vlastní sluneční elektrárnu? I zde budete mít k dispozici částku, která je v řádech několika stovek tisíc korun. Ani stavitelé nového obydlí nepřijdou zkrátka. Kombinací úsporných řešení si u dotace na novostavbu mohou přijít až na půl milionu korun.

Enormní zájem o dotace

Mezi lidmi je o státní dotační program Nová zelená úsporám velký zájem. Jen za letošní období do května bylo o dotace požádáno tolikrát, co za celý loňský rok. Lidé mají zájem na tom, aby ušetřili co možná nejvíce a aby se jednorázová investice do vlastního bydlení velmi rychle vrátila. Státní dotace jsou velmi bohaté.

Více než stovka denně

Během uplynulých let Státní fond životního prostředí České republiky evidoval průměrně 35 žádostí o dotaci denně. V roce 2021 to bylo denně dvakrát tolik. Největší zájem je ale v letošním roce. Průměrně se denně na Státní fond obrací okolo 170 lidí denně, právě s žádostí o dotaci v rámci státního programu. Žádosti se přitom podávají pomocí online formuláře, nemusíte tedy nikam dojíždět.
Během prvních pěti měsíců roku 2022 Státní fond obdržel více než 23 tisíc žádostí o dotace na bydlení. Celkově se jednalo o žádosti o dotace ve výši okolo 4,6 miliard korun. V letošním roce přitom lidé mohou čerpat z programů, které jsou oproti minulým letům rozšířené. O podporu nově mohou žádat také majitelé řadových domů, kteří jsou evidováni v kategorii Rodinné domy.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky