blog

Na co všechno se vztahuje dotace Nová zelená úsporám? Podle průzkumů ji lidé začínají konečně využívat

7.10.2019

I když dotační program Nová zelená úsporám funguje už nějaký ten pátek, lidé začali čerpat dotace z programu aktivně až nyní. Došlo totiž ke spuštění poslední otevřené výzvy, v rámci které je možné čerpat dotace jen do posledního ne roku 2021. Lidem tedy mnoho času nezbývá.
Pokud jste o dotačním programu Nová zelená úsporám doposud neslyšeli, jedná se o přímou podporu formou jednorázového finančního příspěvku, jenž je udělen na základě pravidel zmiňovaného programu. Celé financování dotačního programu probíhá přes státní rozpočet České republiky, kdy finanční prostředky na dotace jsou spravovány Státním fondem životního prostředí České republiky.

Máte nárok na dotaci i vy

Ptáte se, jestli máte nárok na dotaci? Pravděpodobně ano. Nárok na podporu z dotačního programu má každý majitel, spoluvlastník nebo také stavebník rodinných domů, pokud tedy jeho dům není zatížen exekucí. Pokud je dům financován hypotékou, stavebním spořením nebo jiným finančním produktem, to ničemu nevadí a nepřekáží.

Na co všechno se vztahuje dotace?

Jelikož roste zájem o dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám, roste také otázka, na co všechno se dotace vztahuje. Je toho skutečně hodně. Pamatujte, že dotaci je možné využít i zpětně, pokud však k opravám nebo opatřením došlo maximálně před dvěma lety.
Dotaci lze získat například na výměnu oken, zateplení domu, na výměnu střechy či stropů či třeba na výměnu podlah. Také se vztahuje na výstavbu nízkoenergetických nebo pasivních domků, dokonce může pomoct těm, kteří investují do nového tepelného čerpadla.
Kromě toho se také dotace vztahuje na pořízení solárních elektráren, o které je dnes velký zájem, jelikož dodavatelé začínají aktivně zdražovat elektřinu i plyn. Díky dotaci z dotačního programu není pořizovací cena tak vysoká.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky