blog

Jaké podmínky je třeba splnit, aby byla udělena dotace na novostavbu?

15.8.2020

I když došlo u přijímají dotací z programu Nová zelená úsporám k menšímu zpoždění, nyní už vše funguje, jak má. Proto neváhejte a o dotaci na zateplení nebo třeba o dotaci na novostavbu žádejte, když je ta možnost. Přece jenom udělované dotace nejsou zrovna nejmenší a mohou rapidně potěšit rodinný rozpočet. Co se však týče dotací na novostavbu, mnozí lidé mají hromadu otázek. Na co konkrétně se ptají? Například na to, jaké podmínky je třeba splnit, aby byla dotace na novostavbu udělena. A my na to máme odpověď.

Je třeba splnit řadu podmínek

Stejně, jako je tomu v případě získávání dotace na zateplení nebo dotace na výměnu oken, i v případě získávání dotace na novostavbu je nutné splnit několik podmínek. Těch podmínek není mnoho, ovšem pokud je všechny splníte, můžete dosáhnout na dotaci dosahující skoro půl milionu korun. A to je opravdu slušná částka, která rozhodně potěší nejen váš rodinný rozpočet.

Co všechno je třeba splnit?

Dotaci lze získat v případě, že maximální velikost novostavby rodinného domu nemá víc než 350 metrů čtverečních celkové energeticky vztažné plochy. Pokud to vaše novostavba splňuje, pak platí, že čím více úsporných zařízení novostavba bude mít, tím vyšší dotace se získá. Jediným nutným úsporným opatřením, které se musí mít, aby byla dotace schválena, je rekuperace, respektive systém řízeného větrání s rekuperací.

Správci dotačního programu také přihlíží na měrnou roční spotřebu tepla na vytápění, dále pak na měrnou neobnovitelnou primární energii nebo na součinitel prostupu tepla jednotlivých konstrukcí. Také se sleduje průvzdušnost obálky budovy a dále pak nejvyšší denní teplota vzduchu v místnosti během parného léta.

Nesmíme zapomenout, že dotaci můžete získat pouze v případě, pakliže jste fyzickou osobou a zároveň prvním vlastníkem zakoupené nebo postavené nemovitosti.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky