blog

Jak získat dotaci na výměnu oken

20.3.2020

Dotační program Nová zelená úsporám stále funguje, což znamená, že stále můžete získat dotaci, která vám sníží pořizovací cenu úsporných opatření na rodinném domě. Dotaci lze dnes získat nejen na novostavbu jako takovou, ale také lze získat dotaci na zateplení nebo dotaci na výměnu oken. A právě u výměny oken se na malou chvíli pozastavme.

Během letošní zimy jste možná zjistili, že vám okna netáhnou tak, jak by měla, že nezachraňují tolik tepla, jak jste od nich očekávali, a že teplo spíše pouští ven. To bude mít za následek zbytečně vysoké poplatky za energie, které snížíte tím, že se rozhodnete pro zmiňovanou výměnu oken. Pokud vás do nynějška zastrašovala pořizovací cena nových oken, nyní vás jistě potěší, že taková pořizovací cena může být klidně o polovinu nižší. Jednorázový finanční příspěvek, který lze získat z dotačního programu Nová zelená úsporám, totiž může být až ve výši padesáti procent pořizovacích nákladů.

Dotaci je možné podat elektronicky

Možná si říkáte, že vám za to dotace nestojí, že nechcete trávit hodiny na úřadech. Opět pro vás máme dobrou zprávu. O dotaci na výměnu oken, stejně jako o jinou dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám, je možné požádat online. Lze žádost podat elektronicky.

Co musí žádost obsahovat?

Aby byla žádost o dotaci schválena, musíte dodržet několik pravidel a podmínek. Zejména je třeba přiložit k žádosti také několik potřebných dokumentů, jako je vyplněný krycí list technických parametrů a samozřejmě odborný posudek vaší nemovitosti, za kterým bude stát spolehlivý odborník, s nímž odborný posudek vypracujete.

Akceptační dopis jako potvrzení o dotaci

Nabízí se otázka, jak zjistíte, že vám byla dotace udělena. To vše závisí na akceptačním dopisu. Pakliže vám do schránky doputuje, můžete začít realizovat úsporné opatření, v tomto případě výměnu oken.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky