blog

Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku?

9.6.2022

Dotační program Nová zelená úsporám je skutečně bohatý. Pokud se rozhodnete využít možnost si se státním příspěvkem zateplit dům, nebo si třeba pořídit vlastní sluneční elektrárnu, dostanete štědrý státní příspěvek. Kolik můžete získat?

Dotační program můžete stále využívat

I když se hovořilo o jeho zrušení, nakonec se dotační program objevuje i letos. Stále tak máte možnost pořídit si dotace na zateplení a získat tak až polovinu z částky, kterou za zateplení domu vynaložíte. Dotace na výměnu oken jsou další devízou, se kterou počítá mnoho domácností. Jak je to ale v případě fotovoltaiky? Na jakou částku můžete v letošním programu dosáhnout?

Dvě stě tisíc na vlastní elektrárnu

Pořízení sluneční elektrárny je poměrně nákladnou záležitostí. Po její instalaci již ale nastupuje mnoho let spokojeného užívání přístroje na výrobu elektrické energie z obnovitelného zdroje. Systém je zcela bezúdržbový. Navíc od státu dostanete na jeho vybudování až 200 tisíc korun. Jak je to možné?

Vlastník rodinného domu podá žádost...

A stát následně po splnění povinností vyplácí dotační částku přímo na váš účet. Podle informací z Nová zelená úsporám tak můžete získat následující částky:
- Základní instalace o výkonu 2 kWp se standardním měničem: 40 000 Kč
- Základní instalace o výkonu 2 kWp s hybridním měničem: 60 000 Kč
- Základní instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla: 100 000 Kč
- Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu: 10 000 Kč
- Za 1 kWh elektrického akumulačního systému: 10 000 Kč
Při vhodné kombinaci prvků tak skutečně dosáhnete až na částku dvě stě tisíc korun.

Kombinujte jednotlivé prvky a postavte si na střeše svého domu svou vlastní sluneční elektrárnu. S její pomocí se vám bude dobře zvládat stále se navyšující ceny elektrické energie. Zajistí vám ji slunce, a to zcela zdarma.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky