blog

Jak poznáte, že je čas na výměnu oken?

16.2.2022

Výměnou oken můžete získat významnou úsporu pro svou domácnost. Zastaralé okenní systémy jsou v současné době již velmi neefektivní. S úhradou ceny za okna vám navíc pomůže stát. Jak poznat, že nastal nejvyšší čas na výměnu oken?

Státní dotace pomůže s výměnou

Pokud nastane čas pro výměnu oken, je dobré vědět, že na jejich úhradu nebudete sami. Dotace na výměnu oken vám pomohou uhradit značnou část výdajů, které jsou s výměnou spojené. Částka, na kterou můžete dosáhnout, přitom rozhodně není zanedbatelná. V rámci dotace na zateplení záleží na celkové ploše, kterou budete řešit, ale také na možné kombinaci s dalšími úspornými řešeními. Státní dotace tak dokonce může uhradit až polovinu vašich výdajů. To rozhodně stojí za zvážení. Program Nová zelená úsporám se sice neustále mění, ale základní principy zůstavají a upravují se detaily.

Test se svíčkou

Časově omezený program státu nebude trvat věčně, proto je dobré se dobře rozmyslet, zda již nenastal ten správný čas pro výměnu. Jak vlastně poznat, že naše okna již nefungují tak, jak bychom potřebovali?
Nejvíce nám pro okamžitou výměnu oken pomůže jednoduchý test. Na parapet položte několik svíček a sledujte jejich plamen. Zejména pokud je větrný den, snadno odhalíte skutečnou funkčnost vašich oken. Hýbe se plamen některé ze svíček? Je nejvyšší čas pro výměnu oken. Vaše okna bohužel netěsní a výdaje spojené s vytápěním bytu se vám budou neustále navyšovat.

Úroveň hluku

Není potřeba si zpracovávat odborný posudek na úroveň hlučnosti ve vašem bytě. Samozřejmě je to také možnost, ale nemusíte se k ní uchylovat. Bohatě postačí, když se zamyslíte nad kvalitou svého spánku, zejména pokud bydlíte ve městě. Budí vás zvuky z vnějšího prostředí? Zřejmě bude potřeba vyměnit okna a konečně mít domov sami pro sebe, nikoliv pro zvuky z okolního prostředí. Výměnou oken si zajistíte ideální tepelně izolační vlastnosti vašeho domova. S úhradou ceny za výměnu vám pomůže stát.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky