blog

Jak požádat o dotaci na zateplení bytových domů?

7.4.2020

Pokud uvažujete nad tím, že necháte zateplit bytový dům, nyní vám s tím může pomoct dotační program Nová zelená úsporám. Mnohým majitelům těchto nemovitostí se zrovna nechtělo do zateplování jít, ale letošní zima, během které byla spotřeba energií opravdu hodně vysoká, všechno změnila. Proto se do zateplování pouští i ti, kteří to původně neměli v plánu. S pořizovacími náklady jim však může pomoct zmiňovaná dotace na zateplení z dotačního programu Nová zelená úsporám, o kterou je možné požádat dokonce online.

Dotační program Nová zelená úsporám, za kterým stojí ministerstvo životního prostředí, není žádnou novinkou. Jedná se o známý způsob, jak získat dotaci. Aktuálně je vyhlášená možná poslední vlna, během které je možné o dotaci požádat. Je spuštěna do konce příštího roku, proto neváhejte a o zmiňovanou dotaci na zateplení požádejte.

Jde to online

Jak jsme zmínili, o dotaci na zateplení nemusíte žádat jinak než online. Nemusíte nikam chodit, nikam volat, nikam nic posílat. Zkrátka jen vyplníte elektronický online formulář a přidáte potřebné dokumenty, které si stát vyžaduje.

O dotaci je možné zažádat jak před zahájením prací, tak v jejich průběhu nebo dokonce po dokončení prací. Pokud budete o dotaci žádat zpětně, pamatujte na to, že úsporná opatření nesmí být starší dvou let.

Pamatujte na to, že aktuální vlna platí do konce příštího roku, tudíž pošlete žádost ve stanoveném termínu. K ukončení příjmů žádostí však může dojít i dříve, pokud dojde k vyčerpání stanovené alokace.

Spolu se zateplením můžete požádat ještě o další dotace

Je třeba konstatovat, že dotaci z programu Nová zelená úsporám můžete získat jenom jednou, což znamená, že je ideální jednotlivé dotace kombinovat. Proto společně s dotací na zateplení požádejte také o výstavbu zelené střechy nebo o dotaci na využívání tepla z odpadních vod, což stát také podporuje a to částkou v hodnotě několika tisíc korun.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky