blog

Dotace na zateplení: Co všechno pokryje?

9.1.2022

Jste majitelem rodinného domu a přemýšlíte o jeho zateplení? Štědrý státní program vám pomůže pokrýt až polovinu nákladů na zateplení a další řešení, která snižují energetickou náročnost vaší stavby. Na co vše můžete dotaci použít?

Dotace na zateplení

Dotace na zateplení představuje jednu část dotačního programu Nová zelená úsporám. I když by se zdálo, že vám dotace pokryje pouze vaše náklady na zateplení obvodových zdí, tento program podporuje celou řadu dalších úsporných řešení, které se starají nejen o snížení energetické náročnosti vašeho rodinného domu, ale také o podporu úsporných řešení, které vám do budoucna přinesou významnou úsporu energií. Víte o tom, že vám pomůže i dotace na výměnu oken? Co vlastně všechno dotace na zateplení pokryje?

Nejen zateplení

Dotace na zateplení vám pomůže uhradit částku, kterou budete vynakládat na zateplení fasády, nebo také na zateplení střechy. Státní dotační program ale podporuje i výměnu oken, dveří a dalších stavebních otvorů ve vašem domě. Přejete si zateplovat strop, podlahu nebo sklep? I zde vám státní dotace pomůže. Navíc si při jedné dotaci můžete pomoci i k částce na stínicí techniku, i zde je totiž možno žádat o příspěvek. Jak vidíte, dotace na zateplení vám skutečně pomůže pokrýt velkou řadu projektů, do kterých se pustíte.

polovina výdajů

Dotace na zateplení se postará o to, abyste minimalizovali finanční dopad úsporných řešení pro váš rodinný dům. O dotaci mohou žádat vlastníci rodinných domů. Celková výše dotace se kombinováním jednotlivých řešení může vyšplhat až na polovinu reálných nákladů na vaše zateplení. Samozřejmě ale výše dotace může být ještě vyšší, a to pokud zvolíte zároveň i nějaké další ekologické řešení pro váš dům. Podporují se například tepelná čerpadla, fotovoltaické systémy, nebo instalace fototermických panelů. Dotace na zateplení vám pomůže s celou řadou úsporných řešení pro váš rodinný dům.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky