blog

Dotace dokonce i na rekonstrukce svépomocí

14.4.2020

Zjistili jste, že vám táhne okny nebo že potřebujete vyměnit podlahu či střechu? Máte však pocit, že se jedná o úsporné opatření, proto přemýšlíte, že byste zažádali o dotaci? Možná vám však na mysli vyplyne fakt, že se chcete do rekonstrukce pustit svépomocí. Vztahuje se i na to takzvaná Zelená dotace, kterou je možné získat od státu v rámci programu Nová zelená úsporám?

Už nějaký ten pátek opravdu platí, že lze získat dotaci na rekonstrukci nebo dotaci na zateplení i v případě, že se do toho chcete pustit svépomocí. Ať už se tedy pustíte do rekonstrukce svého bytu v Olomouci nebo domu někde na venkově, neváhejte si o dotaci požádat. Právě dotace vám totiž může rapidně snížit pořizovací cenu jednotlivých věcí.

Rekonstrukce musí být úsporná

Abyste mohli o dotaci požádat, musí být opatření, které provedete, opravdu úsporné. Nesmí se stát, že by dané opatření neuspořilo žádnou elektrickou energii či uspořilo, ale opravdu minimálně.

Pokud však opatření, do kterého se pustíte, tedy v tomto případě například rekonstrukce, bude znatelně úsporná, můžete získat dotaci půl milionu korun.

Požádejte o dotaci i elektronicky.

O dotaci je možné nově požádat i elektronicky, což je poměrně novinka. Řada lidí si toho stále ještě není vědoma. Pokud jste do nynějška nežádali o dotaci, protože jste neměli čas chodit na příslušné úřady, nyní to už není výmluva. Jak jsme zmínili, o dotaci je možné požádat elektronicky čili z pohodlí domova. Stačí vyplnit jenom krátký formulář, ke kterému přiložíte všechny potřebné dokumenty, jako jsou posudky a podobně.

Pokud se chcete pustit do rekonstrukce, u které by vám mohla ulevit dotace z dotačního programu Nová zelená úsporám, vyplatí se neváhat. Dotační program totiž funguje do konce příštího roku, ale může být ukončen i dříve, pakliže bude rozdána částka, která je na dotační program určená.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky