blog

Dotace je nově možné získat na stínicí techniku

15.8.2020

Stále je nyní možné získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. Program je spuštěn do konce roku 2021, ovšem čekat na příští rok se nevyplácí. Pro dotační program je vyhrazené konkrétní množství financí, které se může do konce příštího roku vybrat. Pokud chcete investovat do fotovoltaiky, do nového domu nebo například do výměny oken, není čas váhat. Dotace na výměnu oken či dotace na jiné úsporné opatření může výrazně snížit jeho pořizovací cenu. Nově lze dokonce získat dotaci i na stínicí techniku.

Doposud se dotace schvalovaly na výstavbu nízkoenergetického domu, také na výměnu oken nebo na zateplení. Taktéž šlo získat dotaci na výměnu elektrického zdroje vytápění za ekologičtější alternativu a také se udělovala dotace na výměnu střechy či na rekuperaci, která zajistila v interiéru čistý vzduch bez zbytečného hluku a alergenů. Lidé však ještě donedávna postrádali možnost získat dotaci na stínicí techniku. Nově však tuto možnost mají.

Co se myslí pod pojmem "stínicí technika"?

Pokud hovoříme o stínicí technice, hovoříme například o venkovní stínicí technice, jako jsou venkovní žaluzie nebo rolety, případně slunolamy. I v tomto případě platí, že je možné o dotaci na stínicí techniku požádat do konce roku 2021, ovšem právě stínicí technika je to, co oceníte zrovna nyní. Není tedy čas ztrácet čas.

Nejvíce peněz dostanete na výstavbu domu

U všech úsporných opatření platí, že se dotace může dostat až do výše padesáti procent způsobilých nákladů. To je opravdu skvělé zjištění! V případě fotovoltaiky může dotace dosáhnout až na 150 tisíc korun. To však stále není ta nejvyšší částka, na kterou můžete dosáhnout.

Nejvíce peněz lze získat na výstavbu domu. V tomto případě můžete získat dotaci ve výši až skoro půl milionu korun! Abychom však byli naprosto přesní, dotace může být ve výši 450 tisíc korun.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky