blog

Detaily, na které se v rámci žádosti o dotaci zapomíná

7.5.2022

Proces žádání o státní dotace v rámci Nová zelená úsporám může využít každý, ale je třeba být na pozoru a splnit všechny požadované podmínky. Nad některými netřeba dlouze hloubat, jiné jsou hodně specifické. Obrňte se trpělivostí.

Seřiďte si hodinky

Předchozí vlna skončila v roce 2021 a téměř okamžitě na ni navázala druhá, která končí k poslednímu červnu 2025. Do tohoto data (a do 15 hodin odpoledne) je třeba dodat kompletní žádost včetně odborných posudků. Nenechávejte proto podání na poslední chvíli a vytvořte si časovou rezervu, kdyby se objevily komplikace a bylo nutné sjednat nápravu. Především u dotace na novostavbu je třeba myslet i na detaily a dotace na výměnu oken je zase o něco přísnější než ostatní.

Expirace

O dotaci lze požádat i zpětně. To není žádná novinka. Není ale možné vyrukovat s fakturami a účtenkami mnoho let zpátky. Pro aktuální vlnu dotačního programu je datum stanoveno na první leden 2021. Všechna vyúčtování tedy musí být mladší, jinak nebudou uznána a neovlivní výši přiznané dotace.

Rychlá pomoc

Ne každý se umí rychle zorientovat ve změti informací a požadavků, a tak je Nová zelená úsporám nápomocná ve všední dny od půl osmé od rána do čtyř odpoledne. Kontaktovat můžete krajské pracoviště Státního fondu pro životní prostředí ČR nebo zavolat na linku 800 260 500. Sjednat si můžete osobní schůzku nebo vše vyřešit po telefonu. Pro žadatele, kteří chtějí výměnu kotle a řeší trable s vytápěním, jsou vyhrazeny dny a časy, kdy se pracovníci věnují jen dotazům z této oblasti. Zeptat se neznamená slabost. Je to lepší varianta než následné komplikace.

On-line svět

Nová zelená úsporám dává jasně najevo, že šetření přírody a všech energií je pro ni nesmírně důležitá. Vše je nutné vyřešit online a elektronickou formu nelze nijak nahradit. Formuláře jednoduše naskenujte, nahrajte do systémy a systém vás sám navede, jak žádost podat. Mimo to musíte aktivovat Identitu občana. Pokud si nejste jistí, na zákaznické lince vám rádi pomohou.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky