blog

Co dělat, abyste byli zařazeni do programu Nová zelená úsporám?

29.12.2019

Rozhodli jste vyměnit okna na vašem příbytku nebo máte zájem o zateplení celé domácnosti? V každém případě si můžete říct, že je to drahá záležitost, ale je to na druhou stranu něco, co se rozhodně vyplatí udělat. Sníží vám to spotřebu elektřiny, čímž ostatně prospějete životnímu prostředí kolem vás. Navíc cena, jakou vám dodavatelé nabízí, nemusí být tak velká, když požádáte o dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám.

O programu Nová zelená úsporám jste pravděpodobně už slyšeli, jelikož v minulosti už dvě vlny dotací proběhly. Aktuálně se spouští třetí a zároveň poslední vlna dotací, proto neváhejte a požádejte o příspěvek, který vám rapidně sníží spotřebu energií, tudíž i rapidně ušetří váš rodinný rozpočet.

Možná si říkáte, že dotace bude maximálně ve výši pár tisíc, ale tak to opravdu není. S pomocí Zelené dotace můžete získat ne pár tisíc, ale desítky či stovky tisíc korun, které rapidně sníží pořizovací cenu nových oken nebo výstavbu pasivního domu. Otázkou ale je, jak se zařadit do programu Nová zelená úsporám?

Co všechno potřebujete mít, abyste byli zařazeni do dotačního programu

Abyste byli zařazeni do dotačního programu Nová zelená úsporám, měli byste mít vypracovaný odborný posudek, který vám zpracuje projektant, případně energetický specialista. Společně s ním také vyplníte krycí list technických parametrů, poté pošlete soupis faktur za provedené práce a další potřební pokladní doklady, pokud k výměně oken nebo k jiné podobné akci už došlo.

Odevzdávejte vše elektronicky

Velkou výhodou je, že s doklady a dalšími potřebnými dokumenty nemusíte chodit na úřady. Dnes je možné všechny potřebné dokumenty poslat elektronicky. Pokud vám však není elektronická podoba příjemná, můžete podat žádost v listinné podobě. To, jakým způsobem to podáte, je však opravdu zcela na vás, nikde není psáno, že to musí být odevzdáno tak nebo tak.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky