blog

Chci požádat o dotaci. Musím poslat dokumenty elektronicky nebo v listinné podobě?

20.11.2019

Vyměnili jste v posledních dvou letech okna nebo jste provedli zateplení domu? Či se k těmto činům teprve chystáte? Ať už je to tak či onak, můžete požádat o dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám, v rámci kterého můžete získat dotaci ve výši až několika stovek tisíc korun. Mnozí lidé se už do dotačního programu zařadili, patříte už taky k nim?

I když je mezi námi řada lidí, kteří o dotaci už požádali, pravdou je, že je stále mezi námi i hrstka těch, kteří nevědí, jak o dotaci požádat. Zajímají se hlavně o to, jestli musí potřebné dokumenty poslat elektronicky nebo jestli je mohou odevzdávat v klasické listinné podobě. S případnými dotazy se obracejte na Zelenou dotaci, která vás provede celým procesem získávání dotace, na tento konkrétní dotaz vám však přinášíme odpověď.

V jaké podobě odevzdávat všechny potřebné dokumenty?

Padla tedy otázka, v jaké podobě by se měly odevzdávat všechny potřebné dokumenty. Jestli je zapotřebí je odevzdávat v listinné nebo v elektronické podobě. V současné době je na každém člověku, pro jaký typ odevzdávání se rozhodne. Jestli odevzdá potřebné dokumenty elektronicky nebo jestli se rozhodne pro listinnou podobu. Je dnes možné najít všechny potřebné dokumenty na internetu, tudíž je na vás, jestli je odevzdáte tou nebo tou formou. Dnes už není doložení listin v papírové podobě povinné.

Dotaci dostanete po odeslání žádosti a po následném vyhodnocení.

Co musíte všechno splnit?

Nabízí se otázka, co všechno musíte splnit. Potřebovat budete především krycí list technických parametrů pro oblast podpory, také soupis faktur za provedení práce, kopie faktur a mimo jiné i nejrůznější pokladní doklady nebo respektive výpis z bankovního účtu. Nejdůležitější ze všeho je však zpracování odborného posudku, se kterým vám pomůže projektant nebo energetický specialista.

Zpět na stránku blog

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Orfina consulting, a.s. Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky